הגדל גופן הקטן גופן
Pyc
 
Fra
 
Deu
 
Eng
העיר חולוןעסקיםמבקריםתושביםהעירייה

תעשיינים בחולון: "איזור התעשייה של חולון מסתמן כ'דבר הבא' בתחום התעשייה הנקייה והמשרדים"

תאריך: 26/12/2011
במפגש השנתי עם התעשיינים והיזמים עדכנו ראש העיר ובכירי העירייה בהתפתחויות בשטח ובתכניות העתידיות.

אזור התעשייה של חולון ממשיך להתפתח והנהלת העירייה משתפת את התעשיינים והיזמים, הפועלים בו, בחשיבה האסטרטגית.
היקף הפרויקטים החדשים, אשר נבנים כיום באזור התעשייה והעסקים של חולון ואלה הנמצאים בהליכי תכנון מתקדמים עומד על כ-200,000 מ"ר. אופי השטחים החדשים משתנה הן בחזות והן בשימושים: מעתה מתוכננים ונבנים יותר שטחים למשרדים ולעסקים נקיים.
במקביל מבצעת העירייה עבודות פיתוח נרחבות והשקעות גדולות בתשתיות, במיוחד באזורים שסביבם יחול המפנה באופן הדרגתי, כגון "פרויקט עזריאלי" והרחובות הסמוכים לו ופרויקט "גב ים". העירייה תמשיך לפתח את התשתיות עוד לפני האיכלוס תוך מתן דגש על הצד האסתטי, הגינון והפיסול. בכל בניין חדש באזור התעשייה תציב העירייה על חשבונה פסלים סביבתיים.

בשבוע שעבר עדכנו פרנסי העיר את התעשיינים בהתפתחויות אשר כבר מתרחשות באזור התעשייה ובתכניות המקום לעתיד, במסגרת מפגש מיוחד שנערך במדיטק, אליו הוזמנו רבים מבעלי העסקים הפועלים באזור, ביניהם: מנכ"לים ומנהלים מחברות אלישרא, נצב"א, אושפיז מנועים, טמפו, אופטיקל, חצי חינם, חמים וטעים, אורד מערכות, מיגן אוסם ועוד.

ראש העיר, מוטי ששון, סיפר לנוכחים, כי לאחרונה התקבל אישור ממשרד התחבורה להקמת הזרוע לכיוון צפון במחלף חולון מזרח וכן אישור תקציבי של שלושה וחצי מליון ₪ לתכנון. התהליך צפוי לקחת כשלוש שנים והוא יביא עימו תרומה עצומה להתפתחות האזור.
מתוך מודעות לחשיבות נושא תעריפי הארנונה לעסקים, הרלבנטי לאיכלוס של בנייני המשרדים החדשים שכבר נבנים ואחרים שמתוכננים, ציין ראש העיר, כי הוא מנהל מלחמה קשה בנושא מול משרדי הממשלה השונים על מנת ליצור תחרות הוגנת שתתבסס על תעריף ארנונה אחיד בכל הארץ. "יש ראשי ערים ש'סידרו' לעצמם ארנונה מופחתת ללא הצדקה שפוגעת בתחרות ההוגנת בין הערים השונות. כשתשלום הארנונה יהיה אחיד", אמר ששון, "נוכל להתמודד באופן הוגן על שירות טוב יותר, על תשתיות איכותיות ונגישות ועוד".

מנכ"ל העירייה, חנה הרצמן, סיפרה על פורום של נשים מעולם התעשייה ומעולם העיצוב הפועלות יחד להידוק החיבור ביניהן ולהטמעת העיצוב בתעשייה בפרויקטים ייחודיים. הרצמן פנתה לנוכחים בבקשה להציע פרויקטים, שהיו רוצים לשלב בהם מעצבים והקצאת סדנאות למעצבים בהם יוכלו לעבוד ולמכור.

המשתתפים ציינו לטובה את ההתנהלות מול גורמי העירייה השונים בכלל ומול מינהל תעשיה ומסחר בפרט. כל הנוכחים ציינו כי למיקומו המרכזי של אזור התעשייה בחולון פוטנציאל אדיר למשיכת יזמים ולכן הוא "הדבר הבא" מבחינת נדל"ן לעסקים ולמשרדים. הם גם  שיבחו את פתיחתו של מחלף חולון מזרח והדגישו את חשיבות הגברת הנגישות אל האזור על ידי פתיחת היציאה הצפונית.

יצויין, כי מזה למעלה משנה מתנהל בעיריית חולון תהליך חשיבה ותכנון אסטרטגי לגיבוש חזון, יעוד ותכנית פעולה לפיתוח ושדרוג אזור התעשייה של חולון במטרה להתוות את עתידו של האזור וצמיחתו בדרך המיטבית תוך מימוש מלוא הפוטנציאל הטמון בו.
חיים כץ, סמנכ"ל תעשייה ומסחר, שטח בפני המשתתפים את תוכניות פיתוח האיזור כפי שמתקדמות בחמש השנים האחרונות ואת הצפוי להתרחש בחמש השנים הבאות. "ההתקדמות היא סביב מוקדים מחוללי שינוי" הסביר כץ וציין : "כיום יש לנו מוצר חדש: משרדים, דבר שהיה חסר מאוד בחולון".
מידע רב ומפורט אודות תוכניות בניין עיר הרלבנטיות, עבודות הפיתוח והתשתית וכל החידושים והעדכונים אודות האיזור ניתן למצוא באתר איזור התעשייה והעסקים. לאחרונה לדוגמא עלו לאתר, לנוחות יזמים ומתעניינים – תשריטים ותקנונים של תוכניות בניין עיר הנמצאות בשלב שלאחר החלטה למתן תוקף ע"י הועדה המחוזית: ח-499 ו- ח-152/3. תוכנית ח-499 לאיזור הוותיק שבין רחוב האורגים וכביש 44, עוסקת בשינוי תמהיל השימושים, בשיפור נגישות ובהרחבת כבישים. תוכנית ח-152/3 עוסקת באזור המצוי בין הרחובות האורגים ושדרות ירושלים (בסמוך למקום בו הולך ונבנה מרכז עזריאל) ועניינה בנייה לעסקים ולתעשיות מתקדמות. באתר ניתן גם לצפות במצגת, המתעדכנת מעת לעת ומתארת את החידושים וההתפתחויות באיזור.

מרכז פרופיט

מרכז גב ים

מתחם עזריאלי