הגדל גופן הקטן גופן
Pyc
 
Fra
 
Deu
 
Eng
העיר חולוןעסקיםמבקריםתושביםהעירייה

הפסטיבל הבינלאומי ה-20 לתיאטרון ולסרטי בובות בחולון

תאריך: 23/07/2017
גם לילדים, גם למבוגרים ובסימן עשור למרכז תיאטרון בובות. 29-20 ביולי במרכז לתיאטרון בובות. הפניניג חגיגי פתוח לציבור הרחב ייערך במתחם לה פארק, חמישי, 20.7, החל מ- 17:00. 

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון וסרטי בובות ייערך זו השנה ה-20 ובמשך 10 ימים יציע חוויה תיאטרלית לכל המשפחה בעשרות מופעים, הצגות, סרטים, תערוכות, סדנאות וחגיגה אמנותית יוצאת דופן.

הפסטיבל אשר יתקיים בתאריכים ה-29-20 ביולי במרכז לתיאטרון בובות בחולון יארח מופעי בכורה, עשרות בובנאים מובילים מהארץ ומהעולם, סרטים בינלאומיים ועשרות פעילויות למבוגרים וילדים המשלבות מופעים וטכניקות שונות של הפעלת בובות.

בפסטיבל יתקיימו מופעים ייחודיים וביניהם הפקות מקור לילדים ולמבוגרים בבכורה עולמית, עשרות הצגות, תערוכות במוזיאון לאמנות תיאטרון הבובות, מופעי חוצות,  סדנאות הפעלה לציבור הרחב, סדנאות מקצועיות וכיתות אמן לבובנאים.

הפסטיבל יציע גם מגוון פעילויות לכל המשפחה הפתוחות לקהל הרחב ללא תשלום גם במתחם 'לה פארק' ובמשך ימי הפסטיבל יהיה המוזיאון לתיאטרון בובות פתוח חינם לציבור.

מה בפסטיבל:

'הרפתקאות פלסטיק' – הצגה בה נוצר עולם פנטסטי ומלא דמיון משקיות ניילון ומיריעות פלסטיק המגיעה מברזיל.

 הרפתקאות פלסטיק
הרפתקאות פלסטיק


'
מאב לבנו' - הצגה בה הבובנאי הצרפתי פיליפ סומו מציג עם יחד שני בניו הבובנאים מופע מחווה לבובות הכפפה האירופאיות המסורתיות.

 מאב לבנו
מאב לבנו

'דו-דו וחברים'
המגיעה מרוסיה ובה בנו של הבובנאי המיתולוגי איגור פוקין משחזר מופע של אביו.

'צינורות'
(בכורה עולמית) ע"פ סיפור קצר מאת אתגר קרת על בחור השואף להיעלם בתוך צינור בביצוע תאטרון 'אהל' מעפולה.

'החברים הכי טובים'
(בכורה עולמית) – עיבוד של תיאטרון המפתח לסדרת הספרים האהובה 'צפדי וקרפד'.

החברים הכי טובים צילום אילן סביר
החברים הכי טובים

 'שעת סיפור למבוגרים' - מופע עם בובות המאגד סצנות מין של מיטב הספרים והסופרים הישראלים.

'ההם מהצד השני'
הצגת מסכות אקטואלית חדשה של להקת סקפינו, תערוכת מחווה לאמן הבובות המנוח אריק סמית.

הכנס השנתי 'הבובה ככלי טיפולי' שיוקדש לשימושים טיפוליים בעבודה בעזרת בובות עם קשישים, הצגת ילדים מיוחדת בשפה הרוסית, חשיפת 'קיר החלוצים' המוקדש לראשוני תחום תיאטרון הבובות בישראל.

הפנינג פתיחת הפסטיבל נערך במתחם בלה פארק - הכניסה חופשית!

אלפים בים השתתפו בהפנינג פתיחת הפסטיבל ונהנו ממופעי בובות ומסכות, מופעי שטח ודמויות מרהיבות וממופע מרכזי של  "בובות שרות חינוכית" -
מופע הצדעה מוסיקלי לחינוכית אשר תכניותיה ובובותיה מלוות את ילדי ישראל מזה 51 שנים. החל מתכנית לימודי החשבון הראשונה בארץ בה לימדה המורה שלומית חשבון יחד עם הבובה דודו, דרך תכניות איכות כמו 'מה פתאום' או 'פרפר נחמד' וגיבורי הילדות שלכם ושל ילדיכם, כמו אוזה, שבי, בץ, נולי, קישקשתא או חביתוש, ועד ימינו אלה עם 'דן ומוזלי', 'החצר של פופיק' ותכניות חדשות.

הבובות האהובות  הגיעו למופע חד-פעמי בפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון ולסרטי בובות. הם ארחו שחקנים-זמרים מתוך התכניות ויחד עם הקהל שרו שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית.


עריכת תוכן: אילן סביר, עינת דקל ויצמן | ניהול מוסיקלי: רני גולן | בובנאים: עירית שילה, איילת לוין, איקי גלעד, אבי יקיר, ג'יל בן דוד, עמי ויינברג, אילן סביר | שחקנים/זמרים: סוזי מילר, אלינור אהרון בן אבי, גיא פרידמן, פיני טבגר | הופעת אורח: הנער אילן גורליצקי | תופים: אבי ברק | בס: שי אורן | כלי נשיפה: טל ורון | פסנתר: רני גולן | עיצוב במה: דני בללי | בימוי וידאו: אביגדור חסון | הפקת וידאו: רוני מנחם | עריכת וידאו: טניה ליבשיץ | כתיבה: שחר סיטנר

  פסטיבל בינלאומי לתיאטרון וסרטי בובות - אירוע פתיחה בלה פארק
צילום: טל קירשנבאום 

 אילן סביר, מנהלו האמנותי של הפסטיבל: "הפסטיבל הוא אחד האירועים המרכזיים של מרכז תיאטרון הבובות, הפועל כל השנה לקידום אמנות תיאטרון הבובות בישראל והנגשתה לקהל הרחב. השנה, אנו מציינים עשרים שנות פסטיבל ועשור למרכז תיאטרון הבובות, מתחם אמנותי ייחודי אחד המקיף את אמנות תיאטרון הבובות מכל צדדיה וכולל עשיה גדושה בתחומי ההופעה, ההוראה, המחקר, התצוגה השימור והפיתוח.

הפסטיבל חושף ילדים ומבוגרים במשך עשרה ימים לאיכויות ולגווניה של אמנות זו, המשלבת גם אינספור השראות וטכניקות מאמנויות הבמה והמסך, משקף את המציאות הקיימת בתחום, ומהווה סמן ומוביל. כמידי שנה, שם הפסטיבל זרקור על מורכבותה של העשייה האמנותית בתחום, על הבמה ועל המסך, כמו גם בתחום המוזיאלי ובתחומי החינוך והטיפול; ובנוסף מקדם ונותן במה ליצירה ישראלית איכותית, על ידי תמיכה בהפקות מקור".

פירוט אודות מועדים ומחירי ההצגות, מופעי החוצות, הסדנאות הסרטים והתערוכות בפסטיבל באתר הפסטיבל


הפסטיבל יתקיים במרכז תיאטרון הבובות, רחוב רמז 13 חולון