הגדל גופן הקטן גופן
Pyc
 
Fra
 
Deu
 
Eng
העיר חולוןעסקיםמבקריםתושביםהעירייה

שותפות 2000 במינכן!

תאריך: 01/06/2011
במסגרת פרויקט שותפות 2000 - משתתפי התוכנית "משפחות צעירות" יצאו למשלחת במינכן אשר כללה 60 משתתפים משלושת המדינות השותפות- ארה"ב, גרמניה וישראל.

זו השנה השנייה בה פועלת תוכנית זו במרכז קהילתי נווה ארזים (רשת קהילה ופנאי), ובמקביל בקהילת Kings Bay Y  בניו יורק ואקדמיית יאנוש קורצ'ק במינכן. כל הפרויקט הוא בשיתוף הסוכנות היהודית-המשרד לקשרי ישראל ניו-יורק ופדרציית ניו יורק.
מטרת התוכנית היא לחשוף את משתתפי התוכנית (הורים לילדים בגילאי היסודי לרוב) לתכנים של זהות יהודית ובאמצעותם ליצור מנהיגות קהילתית ויצירת קשר עם התפוצות. משתתפי התוכנית הינם זוגות אשר מגיעים למפגשים אחת לשבועיים בהם הם נחשפים לתכנים שונים בדגש על טקסי חיים במסורת היהודית-מטקס החתונה ועד טקס בר/בת המצווה.
התוכנית מתנהלת בשלושת הקהילות במקביל ושיאה במפגש עם כל משתתפי התוכנית באחת מהמדינות השותפות.
בנובמבר האחרון הקב' הישראלית ארחה משלחת של 40 משתתפים מניו יורק ומינכן בישראל, והשבוע התארחה הקב' הישראלית והאמריקאית אצל שותפיה במינכן.
כל משתתפי המשלחת נחשפו לקהילה היהודית בגרמניה-על כל רבדיה, עסקו רבות בשאלה כיצד ואיך נראים חיי היהודים במינכן, כיצד הם מלמדים את ילדיהם את נושא השואה וכיצד משמרים את המסורת היהודית. בנוסף, ביקרה המשלחת גם במחנה הריכוז דכאו-שם פגשו ניצול שואה ובן שאביו היה נאצי- שנולדו באותו היער ובאותה השנה. מפגש טעון מרתק ומותח שהעלה המון שאלות, קשיים והתלבטויות. שיא הביקור בדכאו היה בעת טקס הזיכרון שערכה המשלחת לנספים-נציגים מכל קבוצה הקריאו קדיש וכן סיפורים וקטעי קריאה אישיים ומרגשים.
כל משתתפי המשלחת זכו לראות ולחוות את חיי היהודים בגרמניה, הן באמצעות הסיורים והביקור בקהילה היהודית, במוזיאון ובבית הכנסת היהודי הגדול והן מהשיחות הרבות שניהלו עם חבריהם מהקבוצה הגרמנית.
כל המשלחת לוותה ע"י הרב פלדמן- רב שהגיע במיוחד מניו יורק כדי לעטוף את המשלחת בצביון יהודי- ערך עימנו את קבלת השבת, את טקס ההבדלה ועוד..
בשנה הבאה תפתח קבוצה נוספת במרכז הקהילתי נווה ארזים והיא תשמש לקבוצה הנוכחית כ"אחות קטנה", במקביל משתתפי התוכנית של השנה הנוכחית ימשיכו לפעול אף הם.