הגדל גופן הקטן גופן
Pyc
 
Fra
 
Deu
 
Eng
העיר חולוןעסקיםמבקריםתושביםהעירייה

 עיר העיצוב 

חדשות והודעות בנושא עיר העיצוב 
"העיצוב התפשט כמו גז כמעט לכל היבט של הפעילות האנושית, ממדע וחינוך ועד לפוליטיקה וקביעת מדיניות. הסיבה פשוטה: אחת המשימות החשובות ביותר של עיצוב היא לסייע לאנשים להתמודד עם שינויים". היתרון היחסי של החברה המערבית והישראלית בפרט הוא ידע ויצירתיות. העיצוב משלב בין שני אלה.
מוזיאון העיצוב חולון הינו הראשון בתחומו בישראל.
המוזיאון, שהוקם ביוזמת עיריית חולון ובמימונה, הינו מוקד פעילות בינלאומי מוביל לחדשנות בעולם העיצוב. המוזיאון תוכנן על-ידי רון ארד אדריכלים וכבר זכה להכרה בינלאומית כאחד ההישגים הארכיטקטוניים המקוריים ביותר של תחילת המאה ה-21.
הגלריות העירוניות לעיצוב ואמנות
בחולון ארבע גלריות עירוניות המציגות תערוכות מתחלפות של עיצוב עכשווי ישראלי: המשכן לאמנות בית מאירוב, גלריית חנקין, גלריית החווה, גלריית תיאטרון חולון. בשדרות דב הוז מוצגות תערוכות חוצות. הכניסה לגלריות הינה ללא תשלום.
שבוע העיצוב הישראלי חולון, מציג באמצעות תערוכות וימי עיון הישגים של אנשי המקצוע בתחומי העיצוב ובתעשייה המקומית, מהווה במה לדיון מקצועי בסוגיות עיצוב ומדגיש את הקשר הישיר בין עיצוב ישראלי לבין תעשייה "כחול לבן". שבוע העיצוב מתקיים מידי שנה. כדאי לעקוב אחר הפרסומים בנושא.
מדיטק חולון הוא מתחם תרבות יוצר, המשלב בתוכו את תיאטרון המדיטק, הספרייה המרכזית, סינמטק חולון, המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס ואת מוזיאון העיצוב חולון.

מוזיאון ראשון מסוגו וייחודי בארץ, המציג תערוכות של טובי היוצרים בתחום במטרה לקדם את ההבנה וההכרה של היצירה הויזואלית כמגיבה וכמתמודדת עם המציאות החברתית-פוליטית.

ספריית החומרים מעניקה לעוסקים בתחומי העיצוב והאדריכלות, ההנדסה, התעשייה והאקדמיה, מידע זמין ועדכני על המתחדש בעולם החומרים, ומאפשרת מגע בלתי אמצעי עם החומר. הספרייה, הקרויה iMatter, נפתחה בראשית 2008 בתמיכת עיריית חולון ומשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (תמ"ת), כחלק ממתחם מדיטק חולון ומוזיאון העיצוב.

"גן סיפור" הינו פרוייקט פיסול יחיד מסוגו בישראל שהוקם ביוזמתה של עיריית חולון. בגנים הוצבו פסלי סביבה בהשראת סיפורי ילדים אהובים ומוכרים.

 
 
 
להתקנת Adobe Reader לחצו כאן
אירועי עיר העיצוב