הגדל גופן הקטן גופן
Fre
 
Deu
 
Eng
העיר חולוןעסקיםמבקריםתושביםהעירייה

 אדריכלות ותב"ע (תכנית בניין עיר) 

חדשות והודעות בנושא הנדסה 
אגף אדריכלות ותכנון עיר עוסק בתכנון וחידוש המרקם העירוני הקיים ובתכנון עתודות הקרקע שנותרו בעיר, תוך ישום תפיסות אורבניות חדשות ליצירת איכות חיים ברמה גבוהה, ע"י קידום תוכניות בינוי, פיתוח ועיצוב אדריכלי.
כיצד תיראה חולון בעוד עשרים שנה? מה יהיו מוקדי התעסוקה המרכזיים? כיצד יראה מרכז העיר? אלו הזדמנויות ואפשרויות חדשות יפתחו? על שאלות אלה ועוד תענה תוכנית המתאר החדשה, שתגדיר את מדיניות הפיתוח של העיר בתחום הפיסי, הכלכלי, החברתי, הסביבתי והדמוגרפי.

תב"ע (תכנית בניין עיר) נועדה לתכנן ולהסדיר כל בנייה בשטח עירוני ולקבוע את ייעוד הקרקע.
להלן פירוט התוכניות המבוצעות בחולון, בשלבים השונים שלהן.

עיר שנעים לבקר או לחיות בה היא עיר אשר מסוגלת לספר לנו את סיפורה. אפשר לקרוא אודות קורותיה של עיר בספר. אפשר לקרוא את סיפורה מתוך שלטי הרחוב. אבל בראש ובראשונה אנו מצפים לגלות את התקופות השונות בתולדותיה מתוך נוכחותם של בנינים, אותם יש לשמר כדי לספר לנו את סיפורה של העיר.
העיר מרושתת במבני ציבור אשר מספקים שירותי חינוך, רווחה, תרבות, דת ופנאי לכלל תושבי העיר. תכנון מבני הציבור נעשה תוך תשומת לב לאוכלוסיות המגוונות בעיר וצרכיהן השונים. עיקר פעולתה של מחלקת מבני הציבור הוא תכנון מבני ציבור חדשים וחידוש מבני ציבור קיימים לשיפור תיפקודם, נגישותם וחזותם.
מרכז שירות ותרבות חדש שיוקם בין הרחובות: גולדה מאיר, ראובן ברקת, אלונה פהר והמדיטק, ויכלול בניין עירייה, אולם קונצרטים, מרכז מוסיקה ומתחם של מסחר, משרדים ומגורים. המרכז יציע לתושבים ולמבקרים בעיר חוויה עירונית עשירה עם מוקדי עניין ומשיכה, לבעלי צרכים וטעמים רבים.
העיר הינה מערכת חיה ודינאמית המתחדשת ומשנה את פניה באופן תדיר. איזורים חדשים מתפתחים ובמקביל איזורים ותיקים מתיישנים. על מנת לשמור על איכות החיים בעיר לאורך השנים, עיריית חולון רואה חשיבות רבה בחידוש מלאי המגורים, המרחב הציבורי, מבני הציבור, הגנים והתשתיות העירוניות.
רוצה לדעת אם אפשר לבנות על הגג? רוצה לדעת אם אין הליך משפטי כנגד הדירה?
תשובות לשאלות אלו ואחרות, תוכלו לקבל בממ"ש: הממ"ש פועל לשרות הציבור ונותן מענה לכל שאלה הקשורה במינהל הנדסה. בפרט, מלווה הממ"ש את תהליך רישוי והוצאת היתרי בניה.
 
 
להתקנת Adobe Reader לחצו כאן