הגדל גופן הקטן גופן
Pyc
 
Fra
 
Deu
 
Eng
העיר חולוןעסקיםמבקריםתושביםהעירייה

סיירת הורים


הורים תושבי חולון מוזמנים לקחת חלק בקהילת ההורים, המעורבת בחיי בני הנוער בשעות הלילה ופורשת להם רשת בטחון מתוך דאגה ואכפתיות.

סיירת הורים ונעי"ם (נתינה, ערכים, משמעות) פועלת תחת הססמה: "המקום להורים שרוצים! " – רוצים לדעת, רוצים ידע, רוצים להקשיב, רוצים לאהוב.
 
התוכנית הינה חלק מתוכנית עיר ללא אלימות, שמוביל המשרד לביטחון פנים. בחולון פועלת התכנית בהובלה של ראש העיר, מוטי ששון, והמטה העירוני למניעת אלימות, סמים ואלכוהול, בניהולה של סמדר בן אהרון. שותפים נוספים לפרויקט: מחלקת הורות, משפחה ורווחה חינוכית - הורים עושים חי"ל, ורשת קהילה ופנאי.
 
מתנדבים עוברים הכשרה ומצטרפים לסיירת הורים המסיירת ברחבי העיר במטרה להגביר את הנוכחות של מבוגרים משמעותית בגנים ובמקומות הבילוי של בני הנוער. הקורס מפגיש את ההורים המתנדבים עם מגוון נושאים הקשורים לגיל ההתבגרות ולמשימה העומדת בפניהם.
 
היציאה לשטח מתבצעת בהדרכה ובליווי של אנשי מקצוע בהתאם לחלוקה לאזורי מפגש ופעילות של בני נוער.
 
הצטרפות תושבים לפעילות זו ממחישה את נכונותם לקחת חלק בקהילה ולהיות שותפים בשמירה על ביטחון הילדים, שכן, לקהילה חזקה יש יכולת להתארגן למשימה ושותפות ההורים מאפשרת פריסה רחבה יותר של פעילויות מניעה.
כ-100 סיירות כדוגמת סיירת הורים זו פעילות ברחבי הארץ ומניסיונן נמצא כי נוכחות של מבוגרים מקטינה מצבי סיכון, התנהגויות סיכוניות ומאפשרת מתן סיוע במקרה הצורך.

למען כל מי שמתעניין בנושא פותחה לומדה ייחודית, במסגרת קורס פיתוח לומדה במכון הטכנולוגי חולון HIT. פיתוח הלומדה ווהפקת התוכן בוצעו על ידי דורין הופט וקרן מירון בצלאל. הנכם מוזמנים להיכנס אל "לומדת סיירת ההורים",  אשר מטרתה לתדרך את המתנדבים החדשים ואת ההורים אודות הסיירת. הלומדה היא למעשה מערך שיעור אינטראקטיבי ידידותי, המועבר על ידי מנחה ומתנדבת בסיירת, אשר מתארים, תוך כדי שיחה ביניהם, את תפקידי המתנדבים בסיירת ואת אופן התנהלותם. בחלקה האחרון של הלומדה יש קובץ שאלות לחזרה על החומר שהועבר. מילוי התשובות זוכה להתייחסות של המנחה והמתנדבת.
 

הורים המעוניינים להצטרף לפעילות מוזמנים להירשם דרך הטופס המופיע כאן
או להשאיר פרטים במוקד העירוני בטלפון 106 ורכז הסיירת יצור עימם קשר.

לעיון במידע שימושי המצוי בערכה למתנדב לסיירת ההורים.

 

 לסרטון אודות פעילות סיירת הורים ביישוב - לחצו כאן.