הגדל גופן הקטן גופן
Pyc
 
Fra
 
Deu
 
Eng
העיר חולוןעסקיםמבקריםתושביםהעירייה

אגודת אמני חולון 

בשנת 1995 הקימה קבוצה מאמני העיר את אגודת הציירים והפסלים חולון, אשר תייצגם, תפעל למענם בעיר ומחוץ לה, ותיצור קשר בינם לבין הפעילות החברתית והתרבותית המתרחשת בעיר.
תחת האגודה פועל ציבור אמנים רב-גוני ואיכותי, שהציג תערוכות בארץ ובחו''ל. אחדים מהאמנים אף זכו להכרה ולפרסים בין לאומיים. האגודה מהווה נקודת מפגש, המאפשרת קשר אמנותי וחברתי, המרחיב אופקים לאמנים ולציבור הרחב, ולשם הרחבת הפעילות האמנותית של חבריה, היא גם מקיימת ממשקים אמנותיים עם אגודות רבות בארץ.
חברי האגודה כקבוצה וכיחידים נוטלים חלק משמעותי בפעילות האמנותית בחולון. עיר שוקקת התרחשות תרבותית, השמה דגש על פיסול סביבתי בחוצותיה, והמטייל ברחובותיה יכול לפגוש בצמתים, בכיכרות ובגנים פסלים של טובי האמנים ביניהם לא מעט של חברי האגודה. 
לאגודה בית קטן וחם ברחוב קרייתי 6 חולון, בו מתקיימות תערוכות שוטפות של חברי האגודה ואמנים אורחים. אחת לשבוע מתקיימת במקום סדנת רישום הפתוחה לכל המעוניינים ללא קשר לחברותם באגודה.
בין הפעולות הרבות שנעשו למען החברה אפשר להזכיר התרמה למען ילדים חולי סרטן, התערוכה והבזאר השנתי של האמנים האוטיסטים, תערוכה של אמנים בני גיל הזהב, הפנינג למען ילדי אילן, ועוד היד נטויה. בזכות פעולותיה אף זכתה האגודה בשנת - 2005 למגן ראש העיר.

האגודה החלה בפעילות חדשה של יריד אמנות ואומנות שהתקיים ב"פילבוקס" ובתוכנית להעביר את הפעילות למוקדים שונים בעיר, המטרה ליצור אירוע חגיגי ועממי שבו לוקח הקהל חלק פעיל. הפעילות מתקיימת בשיתוף עם עיריית חולון.
בכל שנה אמנים רבים רוצים להצטרף לאגודה, עם השנים הקריטריונים לקבלת אמנים חדשים הולכים ומחמירים. לקראת ראיון הקבלה, מוקמת ועדה המורכבת משבעה חברים ביניהם אמנים ידועים שאינם חברי האגודה, אוצרי האגודה, וחברים מקרב האמנים. על המעוניינים להצטרף להביא הוכחה ליצירה רצופה אישית ואיכותית, רקורד של תערוכות ולמידה במקומות מוכרים.

משנת 2005 מכהנת ז'קלין קוז'נסקי בתפקיד יו''ר אגודת הציירים והפסלים חולון.
טלפון ליצירת קשר: 052-4214447

מידע ודוגמאות מעבודותיהם של האמנים: