הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

 

שבוע האופנה

שבוע האופנה חולון, אירוע בינלאומי בתחום האופנה, התקיים בין השנים 2014-2011. שבוע האופנה הצטרף לשורה של פעילויות ומהלכים, שהובילה העיר במטרה לקדם את תחום העיצוב בישראל.

העיצוב נושא בחובו הבטחה ותקווה כלכלית-חברתית. זהו השדה, בו לנו כישראליים יש אפשרות לתרום תרומה סגולית, ייחודית וחשובה. החשיבה המקורית, היצירתיות והיזמות, המייחדים אותנו, הם אשר מעניקים לנו יתרון יחסי אותו ניתן למנף.

עיצוב אופנה הוא אחד התחומים הנוגעים בכל אדם כמעט. תעשיית האופנה מהווה מקור פרנסה למגזרים מגוונים ורחבים, היא מבטאת את הלכי הרוח החברתיים, התרבותיים והפוליטיים. אופנה מושפעת מהמציאות אך גם משפיעה עליה. מדובר בתחום מסקרן ודינמי, המעורר התחדשות ויצירה מתמדת.
בשבוע האופנה מתקיימים דיונים ומפגשים שתכליתם לעורר דיון ציבורי ומודעות, לקדם את התחום ולהדק את הקשר בין המעצבים לתעשייה ולכלכלה. קידום התחום עשוי להשפיע לטובה על חיי הפרט והקהילה, הסביבה והמדינה.

שבוע האופנה חולון מתקיים מידי שנה בחודש אוקטובר מאז שנת 2010, במקביל לביסוס מעמדו של מוזיאון העיצוב חולון בזירה הבינלאומית.

בין הפעילויות והאירועים בשבוע האופנה חולון: כנסים בינלאומיים, מפגשים מקצועיים והרצאות של מיטב אנשי האופנה מהארץ ומהעולם, הצגת פרויקטים בתחום האופנה, תהלוכות אופנה, 'כתות אמן' בהנחיית היוצרים הבולטים בתחום, הפקות אופנה בשידור חי, הקרנת סרטים חדשים ומוכרים בנושא אופנה ועוד.

שבוע האופנה פנה לאנשי המקצוע אך גם לקהל הרחב, הוא העלה לדיון נושאים מתחום החברה, התרבות והכלכלה – והכל מתוך נקודת המבט של תחום האופנה. מידי שנה התמקד שבוע האופנה בנושא מרכזי ואקטואלי.​

hof13 

מיצג