פסטיבל צלילי ילדות 2018 בתיאטרון חולון בסוכות

 חדשות ועדכונים

תאריך 16/09/2018
תאריך תפוגה 27/09/2018
קהלי יעד ילדים; הורים; משפחות; כללי
תחום פעילות חולון למבלים; מבלים-תרבות ואומנות; מבלים-תיירות ובילוי
ניוזלטר  
לובי ראשי-כותרת עליונה  
תקציר
בכורות, מופעים, הצגות והפקות מקור ובמרכזם חברות וסובלנות עם טובי היוצרים והאמנים לילדים וכל המשפחה​
תיאור
​​​​ומי בא במיוחד לחגיגה? הדג נחש, רבקה מיכאלי, אבי גרייניק, עידן אלתרמן, ירדן בר כוכבא, יוסי מרשק, אדון שוקו ולהקת התפוזים, התזמורת הסיפונית חיפה, רוברט הארנב ומר פרוקופייב, הדיירים של דירה להשכיר, חייל הבדיל, החתול במגפיים, הצרצר והנמלה, חברים מצויירים ועוד ועוד
 
פסטיבל "צלילי ילדות​" של תיאטרון חולון יתקיים זו השנה ה- 18 בחוה"מ סוכות 25 – 27 בספטמבר 2018. הפסטיבל מתקיים ביוזמת עירית חולון ותיאטרון חולון.
הפסטיבל מודה ליעקב (ג'ק) להב על תרומתו לפסטיבל בשנה זו.

מנכ"ל הפסטיבל- גיא תלם מנכ"ל תיאטרון חולון. מנהל אמנותי ד"ר אורי לשמן.

השנה יציג הפסטיבל תוכנית עשירה של כ-20 מופעים חלקם בהפקות מקור שנוצרו במיוחד לפסטיבל והאחרות הפקות אורחות מצליחות המשקפות את מיטב העשייה לילדים בתחומי המוזיקה, המחול, התיאטרון, האנימציה ועוד.

המופעים בשנה זו נוגעים בנושא החשוב והמעניין ביותר עבור ילדים: חברות וחברים.
הפסטיבל יוצק לתוכניתו תכנים המשקפים את הקו המנחה של המנהל האמנותי המוזיקאי ד"ר אורי לשמן: דיאלוג, קירוב לבבות וסובלנות.

ד"ר אורי לשמן, הקים לאחרונה באוניברסיטת ת"א את "המכון לקידום דיאלוג וצמצום קונפליקטים" עם שני השותפים, אנשי העסקים והיזמים החברתיים, אביעד מיתר ואמנון הרציג.

"כולנו מחפשים דרכים איך להטמיע ערכים כמו דיאלוג, סובלנות, קבלת האחר וכו'" אומר אורי לשמן "הפסטיבל יעשה זאת כאשר ילדים והוריהם ישתתפו במופעים בקנה מידה רחב שיעסקו בנושאים חשובים אלו: קונצרט סימפוני גדול, מופע של שירה ביחד בשילוב טכנולוגיה חדשה ואירוע מוזיקלי-תיאטרלי יחיד במינו ובהשתתפות הקהל על פי הסיפור "דירה להשכיר" של לאה גולדברג. 

מופעים אלו יוצאי דופן לא רק בתוכנם, אלא גם בכך שהם מזמינים את הילדים ובני משפחותיהם להשתתף בעצמם בעשייה אמנותית ביחד עם האמנים, ברוח ערכים של חיבור וקרוב לבבות. זאת במטרה שהילדים והוריהם לא יהיו מאזינים פאסיביים בלבד, אלא ישתתפו באופן פעיל בתהליכי דיאלוג וירגישו שהם עצמם תורמים לקרוב לבבות ולהעלאת המודעות לחשיבותו".

את הפסטיבל תפתח להקת הדג נחש עם "הנה אני בא!" הפקת מקור בהזמנת הפסטיבל. 

הדג נחש, אחת הלהקות המצליחות והאהובות בישראל, עם 22 שנות פעילות רציפה, אלבומי זהב, פלטינה ובעיקר מטען שירים שתופסים אצל כל אחד מאתנו רגע, תקופה ומצב בחיים. לכל אחד יש את "פלייליסט הדג נחש" האישי  שלו והפעם גם לילדים!
חברי הדג נחש עדיין שובבים וחובבי בילויים, אבל הם גם מפוכחים ובוגרים יותר. הם בני זוג והם אבות לילדים ומגיעים לפסטיבל עם מופע שנערך והוכן במיוחד לילדים ולמשפחה. 
יום שלישי | 25.9.18 | 18:00 אולם 1. מיועד לילדים מגיל 5 ומעלה.  מחיר כרטיס: 90 שקלים

מופע הדג נחש לילדים. בתמונה הדג נחש. צילום אהוד רומנו

הפקת דגל מקורית נוספת של הפסטיבל על פי רעיון של אורי לשמן היא: "דירה להשכיר"- אירוע תיאטרלי מוזיקלי מיוחד במינו בהשתתפות הקהל על פי הסיפור מאת לאה גולדברג. 
באירוע ייקח קהל הילדים וההורים חלק פעיל בהכנת המופע ובהצגה עצמה. בחלק הראשון הילדים וההורים ישתתפו בהכנת ההצגה ובעיצוב הדמויות שיופיעו בה, במסגרת סדנאות במוזיקה, תיאטרון ויצירה ובהמשך יופיעו בהצגה עצמה, "דירה להשכיר", ביחד עם השחקנים והנגנים. כל זה ברוח סיפורה המופלא של לאה גולדברג העוסק בחיים משותפים, בשותפות ובעשייה ביחד. העיבוד והבימוי הם של רובי קיסוס ומשתתפים השחקנית והזמרת עינת אזולאי והשחקן זמר ונגן אריק לבנת ואנסמבל מוזיקלי.
יום שלישי | 25.9.18 | 16:00 אולם 3. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 45 שקלים
יום רביעי  | 26.9.18 | 10:00 אולם 3. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 45 שקלים
יום חמישי | 27.9.18 | 10:00 אולם 3. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 45 שקלים

גם הפקת המקור "שירים וחברים" עוסקת בנושא של חברות קירוב לבבות וסובלנות ואף היא הופכת את הילדים והוריהם לשותפים פעילים. במופע מזמינים אבי גרייניק, עידן אלתרמן וירדן בר כוכבא את הקהל לשיר ביחד שירי ילדים אהובים ושירים נוספים שעוסקים בחברות ובקרוב לבבות שיצרו את תבנית נוף ילדותנו.
בחירת השירים למופע תיעשה על ידי הילדים והוריהם מתוך רשימת שירים שמוצגת באתר אינטרנט שפותח במיוחד לשם כך. השירים שיבוצעו במופע יהיו אלה שיזכו במספר הקולות הגבוה ביותר של כל הילדים וההורים שהשתתפו ובחרו מראש את השירים. ניהול מוזיקלי ופסנתר: אלעד אדר. המופע מוקדש לזכרה של גב' יפה לוי ז"ל, מאוהבי העיר חולון ותושבת העיר 1967-2015, על ידי בני המשפחה.
יום רביעי | 26.9.18 | 18:00 אולם 1. המופע מיועד לכל המשפחה. מחיר כרטיס: 70 שקלים

עידן אלתרמן. צילום אור דנון

כמידי שנה פסטיבל צלילי ילדות מביא את קונצרט המולטימדיה היחידי מסוגו בארץ בניצוחו של אורי לשמן. השנה: חגיגה של מוזיקה ואנימציה בהשראת משלי החיות של איזופוס בהשתתפות רבקה מיכאלי, דן קיזלר והתזמורת הסימפונית חיפה, אנימציה בעריכת דודו שליטא.

רבקה מיכאלי.  צילום ניצן הפנר

במופע מרהיב המשלב תזמורת סימפונית ענקית, אנימציה ותאטרון מוזמנים הצופים הצעירים מוזמנים לפגוש את האריה והעכבר, החרגול והנמלה, הארנב והצב, עכבר העיר ועכבר הכפר ועוד. במופע יבוצעו קטעים מיצירות המלחינים: צ'ייקובסקי, ביזה, רימסקי קורסקוב, ויואלדי, באך, אופנבך ועוד. 
יום חמישי | 27.9.18 | 18:00 אולם 1. המופע מיועד לכל המשפחה.  מחיר כרטיס: 90 שקלים

בהפקת מקור נוספת יציג הפסטיבל את "רוברט הארנב ומר פרוקופייב", על פי יצירתו המוזיקלית של המלחין רון ויידברג לטקסט של לואי גארב. מופע במילים ובצלילים על רוברט הארנב שגר באפריקה עם חבריו הציפור והברווז. הוא מאוכזב מכך שחבריו מופיעים ביצירה פטר והזאב של פרוקופייב והוא לא. הוא מחליט לנסוע כל הדרך לרוסיה, להיפגש עם מר פרוקופייב ולשכנע אותו להכניס גם ארנב לסיפור. משתתפים: שחקן: אסף גולדשטיין, קלרינט: אורית אורבך, כינור: כרמלה ליימן, צ'לו: אביגיל ארד, פסנתר: נדיה ויינטראוב. 
יום רביעי | 26.9.18 | 11:30 אולם 2. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 55 שקלים

עוד מציע הפסטיבל מגוון של מופעים אורחים של מיטב התיאטראות והיוצרים לילדים בארץ:  


"לציונה יש כנף אחת". תיאטרון הקיבוץ. הצגה העוסקת בניצחון עצמי על מגבלה פיזית ונפשית ומספרת את סיפורה של ציונה, ציפור עם כנף אחת, שנאלצת להישאר בקן יחד עם אמה בזמן שכולם יוצאים אל הנדידה הגדולה לעבר אי הציפורים. 
יום שלישי | 25.9.18 | 10:30 אולם 1. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 70 שקלים

ההצגה לציונה יש כנף. צילום כפיר בולוטין

"חברים על הגשר". תיאטרון אורנה פורת. הצגה על שני חברים הכי טובים בעולם ועל הופעתו של נגר חביב וחכם שבזכותו הם לומדים שחברות היא הדבר הכי חשוב ולא שווה להרוס אותה.
יום שלישי | 25.9.18 | 11:30 אולם 2. מיועד לילדים בני 7-4.  מחיר כרטיס: 55 שקלים

"טיול לכוכב הגבינה" של תיאטרון באר שבע, מאת ובבימויים של חנוך רעים ויואב ברלב. על שני ילדים בודדים הנפגשים ויוצאים למסע הרפתקאות בכוכב הגבינה.
יום שלישי | 25.9.18 | 17:30 אולם 2. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 55 שקלים
 
"החתול במגפיים". תיאטרון בים בם בום. הסיפור הידוע והאהוב על החתול המתוחכם, שבאמצעות תחבולות שונות ומשונות, מצליח להפוך עולמו של בעליו הצעיר. והמסר ברור: טוב לתכנן, לחסוך ולמחזר אך לא פחות חשוב לשמוח וליהנות. 
יום שלישי | 25.9.18 | 11:00 אולם 3. מיועד לילדים מגיל 3 ומעלה.  מחיר כרטיס: 35 שקלים

"נשיקה בכיס". תיאטרון המדיטק. מחזה מוזיקלי בבימוייה של יערה רשף נהור ללחנים של דידי שחר עפ״י שיריה האהובים של המשוררת שלומית כהן אסיף. ארבעה ילדים, החברים הכי טובים מהגן, מגלים יום אחד שרות חברתם הטובה, עומדת לעבור לגור באמריקה. הארבעה מחליטים לעשות הכול בכדי להישאר יחד ולא להיפרד.
יום רביעי | 26.9.18 | 10:30 אולם 1. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 70 שקלים

"מעבר לים". תיאטרון גושן. הצגה דו לשונית בעברית ובאנגלית. דניאל ילד ישראלי שעובר להתגורר עם הוריו מעבר לים- באמריקה הרחוקה. באמצעות שירים וקסמים, אנו למדים יחד עם דניאל ומישל לגשר על הפערים ולהבין שיש אפשרות לחברות שהיא מעבר לכל שפה. 
יום רביעי | 26.9.18 | 17:30 אולם 2. מיועד לילדים מגיל 3 ומעלה.  מחיר כרטיס: 70 שקלים

"האוצר". מופע מוזיקלי לכל המשפחה מתוך אלבום הילדים המצליח "האוצר". אביתר ודניאלה יוצאים למסע מרתק בארץ הכל ייתכן, מחפשים את האוצר האבוד, ובדרך פוגשים דמויות וחברים חדשים. גל זיו הלחין את מילותיהם של שלומית כהן אסיף, יקיר בן משה, טל ניצן ואיריס אליה כהן, ויצר סיפור מוזיקלי סוחף, מלווה בהרכב נגנים על הבמה! יום רביעי | 26.9.18 | 17:00 אולם 3. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 45 שקלים

"חייל הבדיל". תיאטרון ארצי לנוער בשיתוף להקת המחול פרסקו. מופע מחול תיאטרון בהשראת האגדה מאת הנס כריסטיאן אנדרסן. המופע הינו פנטזיה צבעונית מוזיקלית מעולם הדמיון המציגה בפני הילדים מסרים חשובים ביניהם: אומץ לב, התמדה, אהבת אמת והתגברות על פחד ומכשול.
יום חמישי | 27.9.18 | 10:30 אולם 1. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 70 שקלים

מופע מחול חייל הבדיל. צילום יוסי צבקר

"הצרצר והנמלה". תיאטרון ארצי לילדים ולנוער. על נלי הנמלה החרוצה והחסכונית, אוגרת מזון ומתכוננת לחורף המתקרב, וקפיץ הצרצר העצלן והעליז. השניים מתקשים להסתדר ביניהם אך אט אט נרקמת ביניהם חברות והם לומדים ליהנות זה מחברתו של זו.
יום חמישי | 27.9.18 | 11:30 אולם 2. המופע מיועד לילדים בני 8-3.  מחיר כרטיס: 55 שקלים

"אדון שוקו" של להקת תפוזים. קלאסיקות שירי ילדים לכל המשפחה. התפוזים הם חבורת מוזיקאים מוכשרים שמשלבים בין שתי האהבות הגדולות שלהם: רוק ישראלי איכותי ושירי הילדים של אריק איינשטיין! ההופעה היא מסע בזמן אל ישראל של פעם - הבגדים, השירים, הסאונד והאווירה ייקחו את הילידם והוריהם אל תור הזהב של המוזיקה העברית.  
יום חמישי | 27.9.18 | 17:30 אולם 2. המופע מיועד לילדים בני 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 70 שקלים

המופע של להקת תפוזים- אדון שוקו. צילום עדי עובדיה

"העכברה שיצאה למסע". תיאטרון התיבה. מופע תיאטרלי מוזיקלי מתוך דיסק הסיפורים "סיפורי מסע" לשחקנית ופסנתרן. העכברה יוצאת לחפש את היצור החזק ביותר בעולם. היא פוגשת בדרכה דמויות שונות ומשונות,ומגלה שמה שחיפשה רחוק כל כך נמצא כל הזמן בכפר הקטן שלה  
יום חמישי | 27.9.18 | 17:00 אולם 3. המופע מיועד לילדים בני 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 35 שקלים

סדנת איור וקריקטורה מוזיקליים בהדרכת המאייר דודי שמאי. מפגש מלא דמיון והומור בו ילמדו הילדים איך מציירים זמר מתווי מוזיקה, מה קרה לתוף העצבני, ולמה למנצח התזמורת יש גבות מנגנות? 
יום חמישי | 25.9.18 | 10:30 ובשעה 12:00 אולם 4. הסדנה מיועדת לילדים בני 12-7.  מחיר כרטיס: 30 שקלים

וכמו בכל שנה הפסטיבל יקיים מדי יום פעילויות ללא תשלום בין השעות 17:00 עד 19:00 ובהם יפעילו וישעשעו את קהל הילדים הקוסם עומר לביא ותיאטרון בלבלו.  

השנה מציע הפסטיבל גם מופעים לפעוטות שיתקיימו בטיפ-טף, המרכז לגיל הרך בחולון. ההצגות מותאמות על ידי צוות מקצועי לקטנטנים והוריהם כאשר הישיבה במרכז על הרצפה באווירה ייחודית ונינוחה שמאפשרת חוויה איכותית המשאירה טעם של עוד וחינוך לצריכת תרבות. בין ההצגות: סוכה של חברים, לגילאי: 1.5 – עד 3, שלומית בונה סוכה (רכישת כרטיסים באתר טיפ-טף).

פסטיבל צלילי ילדות 2018
חוה"מ סוכות 25-27.9.18
תיאטרון חולון, שד' קוגל 11 בית יד לבנים, חולון.

טל לרכישת כרטיסים: 03-5023001 ובאתר התיאטרון​

מופע מחול חייל הבדיל. צילום יוסי צבקר

תמונה
פסטיבל צלילי ילדות 2018
מחושב-שנה 2018
מחושב-חודש 9
קישור נוסף
קבצים מצורפים

פסטיבל צלילי ילדות 2018 בתיאטרון חולון בסוכות

בכורות, מופעים, הצגות והפקות מקור ובמרכזם חברות וסובלנות עם טובי היוצרים והאמנים לילדים וכל המשפחה​
פסטיבל צלילי ילדות 2018
​​​​ומי בא במיוחד לחגיגה? הדג נחש, רבקה מיכאלי, אבי גרייניק, עידן אלתרמן, ירדן בר כוכבא, יוסי מרשק, אדון שוקו ולהקת התפוזים, התזמורת הסיפונית חיפה, רוברט הארנב ומר פרוקופייב, הדיירים של דירה להשכיר, חייל הבדיל, החתול במגפיים, הצרצר והנמלה, חברים מצויירים ועוד ועוד
 
פסטיבל "צלילי ילדות​" של תיאטרון חולון יתקיים זו השנה ה- 18 בחוה"מ סוכות 25 – 27 בספטמבר 2018. הפסטיבל מתקיים ביוזמת עירית חולון ותיאטרון חולון.
הפסטיבל מודה ליעקב (ג'ק) להב על תרומתו לפסטיבל בשנה זו.

מנכ"ל הפסטיבל- גיא תלם מנכ"ל תיאטרון חולון. מנהל אמנותי ד"ר אורי לשמן.

השנה יציג הפסטיבל תוכנית עשירה של כ-20 מופעים חלקם בהפקות מקור שנוצרו במיוחד לפסטיבל והאחרות הפקות אורחות מצליחות המשקפות את מיטב העשייה לילדים בתחומי המוזיקה, המחול, התיאטרון, האנימציה ועוד.

המופעים בשנה זו נוגעים בנושא החשוב והמעניין ביותר עבור ילדים: חברות וחברים.
הפסטיבל יוצק לתוכניתו תכנים המשקפים את הקו המנחה של המנהל האמנותי המוזיקאי ד"ר אורי לשמן: דיאלוג, קירוב לבבות וסובלנות.

ד"ר אורי לשמן, הקים לאחרונה באוניברסיטת ת"א את "המכון לקידום דיאלוג וצמצום קונפליקטים" עם שני השותפים, אנשי העסקים והיזמים החברתיים, אביעד מיתר ואמנון הרציג.

"כולנו מחפשים דרכים איך להטמיע ערכים כמו דיאלוג, סובלנות, קבלת האחר וכו'" אומר אורי לשמן "הפסטיבל יעשה זאת כאשר ילדים והוריהם ישתתפו במופעים בקנה מידה רחב שיעסקו בנושאים חשובים אלו: קונצרט סימפוני גדול, מופע של שירה ביחד בשילוב טכנולוגיה חדשה ואירוע מוזיקלי-תיאטרלי יחיד במינו ובהשתתפות הקהל על פי הסיפור "דירה להשכיר" של לאה גולדברג. 

מופעים אלו יוצאי דופן לא רק בתוכנם, אלא גם בכך שהם מזמינים את הילדים ובני משפחותיהם להשתתף בעצמם בעשייה אמנותית ביחד עם האמנים, ברוח ערכים של חיבור וקרוב לבבות. זאת במטרה שהילדים והוריהם לא יהיו מאזינים פאסיביים בלבד, אלא ישתתפו באופן פעיל בתהליכי דיאלוג וירגישו שהם עצמם תורמים לקרוב לבבות ולהעלאת המודעות לחשיבותו".

את הפסטיבל תפתח להקת הדג נחש עם "הנה אני בא!" הפקת מקור בהזמנת הפסטיבל. 

הדג נחש, אחת הלהקות המצליחות והאהובות בישראל, עם 22 שנות פעילות רציפה, אלבומי זהב, פלטינה ובעיקר מטען שירים שתופסים אצל כל אחד מאתנו רגע, תקופה ומצב בחיים. לכל אחד יש את "פלייליסט הדג נחש" האישי  שלו והפעם גם לילדים!
חברי הדג נחש עדיין שובבים וחובבי בילויים, אבל הם גם מפוכחים ובוגרים יותר. הם בני זוג והם אבות לילדים ומגיעים לפסטיבל עם מופע שנערך והוכן במיוחד לילדים ולמשפחה. 
יום שלישי | 25.9.18 | 18:00 אולם 1. מיועד לילדים מגיל 5 ומעלה.  מחיר כרטיס: 90 שקלים

מופע הדג נחש לילדים. בתמונה הדג נחש. צילום אהוד רומנו

הפקת דגל מקורית נוספת של הפסטיבל על פי רעיון של אורי לשמן היא: "דירה להשכיר"- אירוע תיאטרלי מוזיקלי מיוחד במינו בהשתתפות הקהל על פי הסיפור מאת לאה גולדברג. 
באירוע ייקח קהל הילדים וההורים חלק פעיל בהכנת המופע ובהצגה עצמה. בחלק הראשון הילדים וההורים ישתתפו בהכנת ההצגה ובעיצוב הדמויות שיופיעו בה, במסגרת סדנאות במוזיקה, תיאטרון ויצירה ובהמשך יופיעו בהצגה עצמה, "דירה להשכיר", ביחד עם השחקנים והנגנים. כל זה ברוח סיפורה המופלא של לאה גולדברג העוסק בחיים משותפים, בשותפות ובעשייה ביחד. העיבוד והבימוי הם של רובי קיסוס ומשתתפים השחקנית והזמרת עינת אזולאי והשחקן זמר ונגן אריק לבנת ואנסמבל מוזיקלי.
יום שלישי | 25.9.18 | 16:00 אולם 3. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 45 שקלים
יום רביעי  | 26.9.18 | 10:00 אולם 3. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 45 שקלים
יום חמישי | 27.9.18 | 10:00 אולם 3. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 45 שקלים

גם הפקת המקור "שירים וחברים" עוסקת בנושא של חברות קירוב לבבות וסובלנות ואף היא הופכת את הילדים והוריהם לשותפים פעילים. במופע מזמינים אבי גרייניק, עידן אלתרמן וירדן בר כוכבא את הקהל לשיר ביחד שירי ילדים אהובים ושירים נוספים שעוסקים בחברות ובקרוב לבבות שיצרו את תבנית נוף ילדותנו.
בחירת השירים למופע תיעשה על ידי הילדים והוריהם מתוך רשימת שירים שמוצגת באתר אינטרנט שפותח במיוחד לשם כך. השירים שיבוצעו במופע יהיו אלה שיזכו במספר הקולות הגבוה ביותר של כל הילדים וההורים שהשתתפו ובחרו מראש את השירים. ניהול מוזיקלי ופסנתר: אלעד אדר. המופע מוקדש לזכרה של גב' יפה לוי ז"ל, מאוהבי העיר חולון ותושבת העיר 1967-2015, על ידי בני המשפחה.
יום רביעי | 26.9.18 | 18:00 אולם 1. המופע מיועד לכל המשפחה. מחיר כרטיס: 70 שקלים

עידן אלתרמן. צילום אור דנון

כמידי שנה פסטיבל צלילי ילדות מביא את קונצרט המולטימדיה היחידי מסוגו בארץ בניצוחו של אורי לשמן. השנה: חגיגה של מוזיקה ואנימציה בהשראת משלי החיות של איזופוס בהשתתפות רבקה מיכאלי, דן קיזלר והתזמורת הסימפונית חיפה, אנימציה בעריכת דודו שליטא.

רבקה מיכאלי.  צילום ניצן הפנר

במופע מרהיב המשלב תזמורת סימפונית ענקית, אנימציה ותאטרון מוזמנים הצופים הצעירים מוזמנים לפגוש את האריה והעכבר, החרגול והנמלה, הארנב והצב, עכבר העיר ועכבר הכפר ועוד. במופע יבוצעו קטעים מיצירות המלחינים: צ'ייקובסקי, ביזה, רימסקי קורסקוב, ויואלדי, באך, אופנבך ועוד. 
יום חמישי | 27.9.18 | 18:00 אולם 1. המופע מיועד לכל המשפחה.  מחיר כרטיס: 90 שקלים

בהפקת מקור נוספת יציג הפסטיבל את "רוברט הארנב ומר פרוקופייב", על פי יצירתו המוזיקלית של המלחין רון ויידברג לטקסט של לואי גארב. מופע במילים ובצלילים על רוברט הארנב שגר באפריקה עם חבריו הציפור והברווז. הוא מאוכזב מכך שחבריו מופיעים ביצירה פטר והזאב של פרוקופייב והוא לא. הוא מחליט לנסוע כל הדרך לרוסיה, להיפגש עם מר פרוקופייב ולשכנע אותו להכניס גם ארנב לסיפור. משתתפים: שחקן: אסף גולדשטיין, קלרינט: אורית אורבך, כינור: כרמלה ליימן, צ'לו: אביגיל ארד, פסנתר: נדיה ויינטראוב. 
יום רביעי | 26.9.18 | 11:30 אולם 2. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 55 שקלים

עוד מציע הפסטיבל מגוון של מופעים אורחים של מיטב התיאטראות והיוצרים לילדים בארץ:  


"לציונה יש כנף אחת". תיאטרון הקיבוץ. הצגה העוסקת בניצחון עצמי על מגבלה פיזית ונפשית ומספרת את סיפורה של ציונה, ציפור עם כנף אחת, שנאלצת להישאר בקן יחד עם אמה בזמן שכולם יוצאים אל הנדידה הגדולה לעבר אי הציפורים. 
יום שלישי | 25.9.18 | 10:30 אולם 1. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 70 שקלים

ההצגה לציונה יש כנף. צילום כפיר בולוטין

"חברים על הגשר". תיאטרון אורנה פורת. הצגה על שני חברים הכי טובים בעולם ועל הופעתו של נגר חביב וחכם שבזכותו הם לומדים שחברות היא הדבר הכי חשוב ולא שווה להרוס אותה.
יום שלישי | 25.9.18 | 11:30 אולם 2. מיועד לילדים בני 7-4.  מחיר כרטיס: 55 שקלים

"טיול לכוכב הגבינה" של תיאטרון באר שבע, מאת ובבימויים של חנוך רעים ויואב ברלב. על שני ילדים בודדים הנפגשים ויוצאים למסע הרפתקאות בכוכב הגבינה.
יום שלישי | 25.9.18 | 17:30 אולם 2. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 55 שקלים
 
"החתול במגפיים". תיאטרון בים בם בום. הסיפור הידוע והאהוב על החתול המתוחכם, שבאמצעות תחבולות שונות ומשונות, מצליח להפוך עולמו של בעליו הצעיר. והמסר ברור: טוב לתכנן, לחסוך ולמחזר אך לא פחות חשוב לשמוח וליהנות. 
יום שלישי | 25.9.18 | 11:00 אולם 3. מיועד לילדים מגיל 3 ומעלה.  מחיר כרטיס: 35 שקלים

"נשיקה בכיס". תיאטרון המדיטק. מחזה מוזיקלי בבימוייה של יערה רשף נהור ללחנים של דידי שחר עפ״י שיריה האהובים של המשוררת שלומית כהן אסיף. ארבעה ילדים, החברים הכי טובים מהגן, מגלים יום אחד שרות חברתם הטובה, עומדת לעבור לגור באמריקה. הארבעה מחליטים לעשות הכול בכדי להישאר יחד ולא להיפרד.
יום רביעי | 26.9.18 | 10:30 אולם 1. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 70 שקלים

"מעבר לים". תיאטרון גושן. הצגה דו לשונית בעברית ובאנגלית. דניאל ילד ישראלי שעובר להתגורר עם הוריו מעבר לים- באמריקה הרחוקה. באמצעות שירים וקסמים, אנו למדים יחד עם דניאל ומישל לגשר על הפערים ולהבין שיש אפשרות לחברות שהיא מעבר לכל שפה. 
יום רביעי | 26.9.18 | 17:30 אולם 2. מיועד לילדים מגיל 3 ומעלה.  מחיר כרטיס: 70 שקלים

"האוצר". מופע מוזיקלי לכל המשפחה מתוך אלבום הילדים המצליח "האוצר". אביתר ודניאלה יוצאים למסע מרתק בארץ הכל ייתכן, מחפשים את האוצר האבוד, ובדרך פוגשים דמויות וחברים חדשים. גל זיו הלחין את מילותיהם של שלומית כהן אסיף, יקיר בן משה, טל ניצן ואיריס אליה כהן, ויצר סיפור מוזיקלי סוחף, מלווה בהרכב נגנים על הבמה! יום רביעי | 26.9.18 | 17:00 אולם 3. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 45 שקלים

"חייל הבדיל". תיאטרון ארצי לנוער בשיתוף להקת המחול פרסקו. מופע מחול תיאטרון בהשראת האגדה מאת הנס כריסטיאן אנדרסן. המופע הינו פנטזיה צבעונית מוזיקלית מעולם הדמיון המציגה בפני הילדים מסרים חשובים ביניהם: אומץ לב, התמדה, אהבת אמת והתגברות על פחד ומכשול.
יום חמישי | 27.9.18 | 10:30 אולם 1. מיועד לילדים מגיל 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 70 שקלים

מופע מחול חייל הבדיל. צילום יוסי צבקר

"הצרצר והנמלה". תיאטרון ארצי לילדים ולנוער. על נלי הנמלה החרוצה והחסכונית, אוגרת מזון ומתכוננת לחורף המתקרב, וקפיץ הצרצר העצלן והעליז. השניים מתקשים להסתדר ביניהם אך אט אט נרקמת ביניהם חברות והם לומדים ליהנות זה מחברתו של זו.
יום חמישי | 27.9.18 | 11:30 אולם 2. המופע מיועד לילדים בני 8-3.  מחיר כרטיס: 55 שקלים

"אדון שוקו" של להקת תפוזים. קלאסיקות שירי ילדים לכל המשפחה. התפוזים הם חבורת מוזיקאים מוכשרים שמשלבים בין שתי האהבות הגדולות שלהם: רוק ישראלי איכותי ושירי הילדים של אריק איינשטיין! ההופעה היא מסע בזמן אל ישראל של פעם - הבגדים, השירים, הסאונד והאווירה ייקחו את הילידם והוריהם אל תור הזהב של המוזיקה העברית.  
יום חמישי | 27.9.18 | 17:30 אולם 2. המופע מיועד לילדים בני 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 70 שקלים

המופע של להקת תפוזים- אדון שוקו. צילום עדי עובדיה

"העכברה שיצאה למסע". תיאטרון התיבה. מופע תיאטרלי מוזיקלי מתוך דיסק הסיפורים "סיפורי מסע" לשחקנית ופסנתרן. העכברה יוצאת לחפש את היצור החזק ביותר בעולם. היא פוגשת בדרכה דמויות שונות ומשונות,ומגלה שמה שחיפשה רחוק כל כך נמצא כל הזמן בכפר הקטן שלה  
יום חמישי | 27.9.18 | 17:00 אולם 3. המופע מיועד לילדים בני 4 ומעלה.  מחיר כרטיס: 35 שקלים

סדנת איור וקריקטורה מוזיקליים בהדרכת המאייר דודי שמאי. מפגש מלא דמיון והומור בו ילמדו הילדים איך מציירים זמר מתווי מוזיקה, מה קרה לתוף העצבני, ולמה למנצח התזמורת יש גבות מנגנות? 
יום חמישי | 25.9.18 | 10:30 ובשעה 12:00 אולם 4. הסדנה מיועדת לילדים בני 12-7.  מחיר כרטיס: 30 שקלים

וכמו בכל שנה הפסטיבל יקיים מדי יום פעילויות ללא תשלום בין השעות 17:00 עד 19:00 ובהם יפעילו וישעשעו את קהל הילדים הקוסם עומר לביא ותיאטרון בלבלו.  

השנה מציע הפסטיבל גם מופעים לפעוטות שיתקיימו בטיפ-טף, המרכז לגיל הרך בחולון. ההצגות מותאמות על ידי צוות מקצועי לקטנטנים והוריהם כאשר הישיבה במרכז על הרצפה באווירה ייחודית ונינוחה שמאפשרת חוויה איכותית המשאירה טעם של עוד וחינוך לצריכת תרבות. בין ההצגות: סוכה של חברים, לגילאי: 1.5 – עד 3, שלומית בונה סוכה (רכישת כרטיסים באתר טיפ-טף).

פסטיבל צלילי ילדות 2018
חוה"מ סוכות 25-27.9.18
תיאטרון חולון, שד' קוגל 11 בית יד לבנים, חולון.

טל לרכישת כרטיסים: 03-5023001 ובאתר התיאטרון​

מופע מחול חייל הבדיל. צילום יוסי צבקר


פורסם בתאריך: 16/09/2018