הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

 

סיירת הורים

​​לוגו סירת הוריםהורים תושבי חולון מוזמנים לקחת חלק בקהילת ההורים, המעורבת בחיי בני הנוער בשעות הלילה ופורשת להם רשת בטחון מתוך דאגה ואכפתיות.
 
סיירת הורים ונעי"ם (נתינה, ערכים, משמעות) פועלת תחת הסיסמה: "המקום להורים שרוצים! " – רוצים לדעת, רוצים ידע, רוצים להקשיב, רוצים לאהוב. 
 
התוכנית הינה חלק מתוכנית עיר ללא אלימות, שמוביל המשרד לביטחון פנים. בחולון פועלת התכנית בהובלה של ראש העיר, מוטי ששון, והמטה העירוני למניעת אלימות, סמים ואלכוהול, בניהולה של סמדר בן אהרון. שותפים נוספים לפרויקט: מחלקת הורות, משפחה ורווחה חינוכית - הורים עושים חי"ל, ורשת קהילה ופנאי.​
  
מתנדבים עוברים הכשרה ומצטרפים לסיירת הורים המסיירת ברחבי העיר במטרה להגביר את הנוכחות של מבוגרים משמעותית בגנים ובמקומות הבילוי של בני הנוער. הקורס מפגיש את ההורים המתנדבים עם מגוון נושאים הקשורים לגיל ההתבגרות ולמשימה העומדת בפניהם.
  
היציאה לשטח מתבצעת בהדרכה ובליווי של אנשי מקצוע בהתאם לחלוקה לאזורי מפגש ופעילות של בני נוער.
  
הצטרפות תושבים לפעילות זו ממחישה את נכונותם לקחת חלק בקהילה ולהיות שותפים בשמירה על ביטחון הילדים, שכן, לקהילה חזקה יש יכולת להתארגן למשימה ושותפות ההורים מאפשרת פריסה רחבה יותר של פעילויות מניעה. 
כ-100 סיירות כדוגמת סיירת הורים זו פעילות ברחבי הארץ ומניסיונן נמצא כי נוכחות של מבוגרים מקטינה מצבי סיכון, התנה​גויות סיכוניות ומאפשרת מתן סיוע במקרה הצורך.
  ​
הורים המעוניינים להצטרף לפעילות מוזמנים להירשם דרך הטופס המופיע כאן.
או להשאיר פרטים במוקד העירוני בטלפון 106 ​ורכז הסיירת יצור עימם קשר. 
  
  
לסרטון אודות פעילות סיירת הורים ביישוב - לחצו כאן.​