הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

 

פרלמנט הילדים

​​חולון עיר הילדים רואה בילדי העיר שותפים פעילים ועל כן מאפשרת להם לקחת חלק בתהליכים, יוזמות ופעילויות בעיר ולמען העיר במסגרת פרלמנט הילדים. 

פרלמנט הילדים הינו חלק מתחום המנהיגות וקשרי החוץ במחלקת הנוער. 

מטרות הפרלמנט:

  • טיפוח הנהגת ילדים עירונית המושתתת על אחריות, יוזמה, נתינה, קבלת החלטות, כבוד הדדי ועבודת צוות.
  • פיתוח מנהיגות דמוקרטית, צעירה ויוזמת אשר מעורבת ומשפיעה על חיי הילדים בעיר.
  • מתן כלים לילדים לשם קיום תקשורת בין ילדי העיר לבין הנהגת העיר בפרט ואזרחי העיר בכלל.
  • חיזוק שייכות התלמידים והתלמידות לעיר.

השותפים ודרך הפעולה: 

נציגי פרלמנט הילדים הינם חלק ממועצות התלמידים ב- 21 בתי ספר יסודיים בעיר חולון. בית הספר המארח את נציגי הפרלמנט הינו בית ספר 'הס'.  
המפגשים נערכים אחת לשבועיים ומטרתם היא לפעול בחשיבה משותפת של כל הנציגים לקידום פעילויות לטובת הקהילות השונות בעיר חולון.

לשם מציאת נושא אחד אשר יהפוך לפרויקט הדגל של הפרלמנט, הנציגים הכינו תיבות הצעות ואותן הניחו בבתי הספר. התיבות העניקו לתלמידי בתי הספר את האפשרות להשמיע את קולם ואת דעתם על ידי מתן הצעות לשיפור העיר חולון. הצעות אלה נאספו וינותחו ולבסוף יבחר נושא אחד עיקרי ויהפוך לפרויקט הדגל של הפרלמנט. 
מלבד זאת, מתוכננים שני פרויקטים בשיתוף פעולה עם קבוצת חאק"י: האחד, פרויקט 'יום המעשים הטובים'​– יצירת מארזים לאנשים שידם אינה משגת לכבוד חג הפסח על ידי איסוף מצרכי יסוד מתלמידי בתי הספר היסודיים בחולון. ילדי הפרלמנט יקיימו יום מיוחד לאריזה. פרויקט נוסף יהיה בסימן 70 שנות אור למדינת ישראל – מתוכנן אירוע גדול בשיתוף קבוצת חאק"י, פרלמנט הילדים ומועצת הנוער העירונית אשר יתקיים בין יום השואה ליום העצמאות ובו נדליק 7 משואות לכבוד שבעת העשורים של מדינת ישראל. 
כמו כן, במהלך השנה יתקיימו פרויקטים נוספים אשר אותם יובילו נציגי הפרלמנט. 

 
פרלמנט הילדים 2016 פרלמנט הילדים 2016
 
פרלמנט הילדים 2016 פרלמנט הילדים 2016