הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

 

פיקוח על מזון מן החי

בדיקת המשנה

כל מוצרי בשר הבקר, מוצרי בעלי הכנף והדגים, קפואים כמצוננים, הנכנסים לעיר חולון (לעסקים קמעונאים וכחומר גלם לתעשייה) נבדקים ע"י המחלקה הווטרינרית עם כניסתם לעיר - להלן "בדיקת משנה".  
הבדיקה באה לוודא כי המזון טופל כנדרש:

  • הופק במפעל מאושר ובפיקוח ווטרינרי
  • הובל כנדרש ועבר כראוי את "שרשרת הקירור"
  • נושא סימון חוקי המתייחס להרכב תזונתי, פקיעת תוקף וכד'
  • נושא תיעוד כחוק הנלווה אל הסחורה
  • ראוי למאכל אדם

בדיקה זאת הכרחית כדי לשמור על בריאות הציבור, למנוע הרעלות מזון והעברת מחלות שונות לבני-אדם באמצעות צריכה של מזון מן החי.
     
לידיעתך ! 
על כל כלי רכב הנכנס לתחום העיר ומוביל מזון מן החי - מוטלת חובה לביצוע בדיקת המזון בטרם שיווקו !
לציבור בעלי העסקים אצלם נסחר מזון מן החי ידוע כי אין לקבל ולהכניס לתוך העסק מוצרי בשר למיניהם אלא לאחר שעברו במחלקה הווטרינרית ונחשפו לבדיקת משנה. כך גם לגבי ציבור המובילים, הספקים, הסוכנים וכדומה.
במעמד ביצוע בדיקת המשנה מוטבעת על גבי תעודות המשלוח ו/או על גבי חשבונית המס חותמת הנושאת את תאריך הבדיקה + כיתוב המילים "נבדק והותר ".

חשוב!!! במידה ונתקלים בכלי רכב לא מזוהים או שאינם משולטים כיאות, או שאינם מצוידים ביחידת קירור ראויה, הפורקים תוצרת בשר, עופות או דגים בשעות בלתי מקובלות, במקומות שאינם ראויים ובאופן הנראה לא תקין – מומלץ מאוד להודיע למוקד העירוני 106.
​אנו ממליצים לתושבים, כצרכנים, לדרוש מבעל העסק תעודה המעידה על ביצוע בדיקת משנה למוצרי הבשר הנרכשים וכך להבטיח שהמוצר הגיע בצורה תקינה לחנות.

דרך הבשר - בדיקות המשנה