הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
 

מהם הכללים המחייבים את בעל העסק

 • בטרם חתימת חוזה עם בעל הנכס, ברר במחלקות העירייה את מעמדו ומצבו של הנכס.
 • בדוק במחלקה לרישוי עסקים האם סוג העסק אותו בכוונתך לפתוח, נחשב על פי החוק לעסק טעון רישוי או לא.
 • בדוק באמצעות מחלקת רישוי עסקים, האם המבנה, בו אתה מעוניין לפתוח את העסק, הוא מבנה חוקי ומהם השימושים המותרים בו (האם נבנה בהיתר בנייה או שמא נעשו בו חריגות ושינויים האסורים על פי חוק).
  עסק טעון רישוי, על פי חוק רישוי עסקים התשכ"ח - 1968, לא יוכל בעליו לקבל רישיון עסק, אם נפתח במבנה לא חוקי שלא אושר על ידי מינהל ההנדסה.
 • בדוק באמצעות מחלקת רישוי עסקים, האם סוג העסק המבוקש, מותר באיזור על פי התכליות וכן האם הוא אינו מנוגד לייעוד המבנה, בו הוא מצוי. כך לדוגמא - אין לפתוח עסקים בדירות מגורים.
 • בדוק במחלקה לרישוי עסקים, אם שטח, גודל המבנה, אותו אתה מעוניין לשכור, מתאים לסוג העסק המבוקש.
 • כדאי לבדוק מהן דרישות רשות הכיבוי מסוג העסק המבוקש ובאם במבנה המיועד לעסק מצויים סידורים למניעת דליקות כגון מערכת מתזים (ספרינקלרים).
 • כדאי לוודא שהעסק, או החלק המיועד בו לקבלת קהל, יהיה נגיש לאנשים הסובלים ממוגבלויות – החל מהחניה, דרך דלת הכניסה, גובה הדלפק ומודעות השירות של העובדים.
  ישנם עסקים, בפרט בתחום המזון, שתקנות משרד הבריאות דורשות עבורם שטח מינימום (לדוגמא: פיצריות, מסעדות, בתי-קפה, פלאפל, ייצור מזון וכו').
 • כדאי לברר אם לסוג העסק המבוקש יש דרישות מיוחדות מאפיינות, הבאות למנוע או להקטין למינימום המותר, מטרדים ומפגעים לסביבה. לדוגמא, דרישה להתקנת ארובות או מינדפים לעסקי מזון מסויימים או למפעלים הגורמים לאבק והמשתמשים בחומרים עם ריחות חזקים כמו נגריות, מצבעות, דפוס וכו'. דרישות הבאות למנוע סכנה לסביבה בפרט ממפעלים המשתמשים בחומרים מסוכנים, דרישות שמטרתן למנוע הזרמת שפכים בלתי מטוהרים (או איסור כולל על הזרמת שפכים) למערכת הביוב העירונית וכיוצא באלה דרישות.
 • כדאי לברר באם לא קיימות מגבלות הנובעות מהמצאותן של קרקעות מזוהמות או גז קרקע במיקום המיועד לעסק.

חשוב לדעת!

רישיון העסק הוא אישי וניתן אך ורק לבעל העסק ו/או מפעיל העסק ורשום על שמו. הרישיון לא ניתן למקום העסק - למבנה. הרישיון אינו ניתן להעברה לא על שם בעל עסק אחר ולא למקום אחר.​

פרטי התקשרות והגעה

מנהל/ת

טלפון

03-5027409

כתובת

בניין העירייה - ויצמן 58 חולון, קומה 3

שעות קבלת קהל

מפקחים: א', ב', ה' 10:00-08:00 ג' 10:00-08:00, 18:30-16:00.
משרד: א', ב', ה' 13:00-08:30 ג' 13:00-08:30, 18:30-16:00