הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

 

עיר הילדים

​​שלום ילדים,   
      
שנים רבות מאוד לפני שמישהו חלם בכלל על אינטרנט, ואפילו מחשב היה משהו דימיוני למדי, היינו חבריי ואני, ילדי העיר חולון, משחקים ומבלים שעות ארוכות בחוץ. יחפים התרוצצנו בין גבעות החול הזהובות שכיסו את מרבית הנוף, כשאנו לא נחים לרגע: 'מחבואים', 'חמור ארוך', 'תופסת' וכמובן כדורגל שכונתי, היו העיסוק העיקרי שלנו כילדים. לפעמים גם למדנו… ומדי פעם נכנסנו הביתה, להכין שיעורים, לבלות עם המשפחה וקצת גם לנוח.
      
חלפו השנים, וזכיתי לעמוד בראש העיר חולון, המוכרת כיום לכל כ'עיר הילדים' של ישראל. חולון של היום שונה מאוד מחולון של ילדותי, ואתם, הילדים הגדלים בה, חיים בעולם אחר לגמרי. סביבכם עיר גדולה והומה פעילות: מבנים רבים, כבישים, חנויות ומרכזי ספורט, בילוי ותרבות עומדים לרשותכם, ובתוך הבית פנימה, נחשף כל אחד, מגיל צעיר מאוד – לעולם עוד יותר עצום וגדול, עולם וירטואלי ללא גבולות וסוף.
      
בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת אתם יכולים לסייר כמעט בכל פינה בעולם, לשוחח עם ילדים החיים אלפי קילומטרים מכאן, ללמוד ולהכיר תחומים ונושאים שונים ומגוונים. אבל גם על הסביבה הקרובה שלכם אתם יכולים ללמוד משהו, לנסות להכיר יותר טוב את העיר בה אתם חיים, להבין כיצד היא מתנהלת ועל מה אחראית העירייה שלכם.​

באמצעות אתר האינטרנט, תוכלו לדעת יותר על חולון – 'עיר הילדים', על הפעילויות המיוחדות שיש בה, על האירועים החגיגיים וגם על השגרה, שגם היא לא פחות מעניינת ומרתקת, כי מישהו צריך לדאוג שהרחובות יהיו נקיים, שהגנים יהיו יפים וירוקים, שבבתי הספר יהיה ציוד מתאים, שהבתים ייבנו לפי תכנון ומחשבה ואפילו שבחנויות ימכרו מזון נקי ובדוק. תחומים אלה ורבים אחרים מנוהלים ומפוקחים על ידי אנשי העירייה, כדי שלכם, הילדים, ולכל התושבים יהיה נעים לחיות בעיר.
   
אני מקווה שתוכלו להיעזר באתר האינטרנט העירוני כמקור מידע לעבודות, אותן אתם מגישים בבית הספר, וגם סתם כדי להרחיב את הידע ולגלות דברים חדשים… אפילו להורים.
      
ולצד השיטוט הוירטואלי -   
אני ממליץ לכולכם, ממש כפי שאני עושה, לצאת אל רחבי העיר הנפלאה שלנו, לטייל וליהנות בפינות החמד הפזורות בכל מקום. בלו עם המשפחה בפארק פרס, ב"לה פארק", בגן הרצל או באחד מ"גני הסיפור", נצלו את החופשות לבקר במו​זיאון הילדים​. צפו מעת לעת בהצגה מבית היוצר של תיאטרון המד​יטק​ או בלו שעה של נחת בשעת סיפור וקריאה בספריית המדיטק. ממליץ בחום לקחת את ההורים לתערוכות הנהדרות במוזיאונים שלנו: מוזיאון העיצוב, מוז​יאון הקריקטורות והקומיקס​ ומרכז תיאטרון הבובות. בכל אחד מהאתרים מוצע בילוי מהנה, הכולל ברוב המקרים סיור, הדרכה, סדנת יצירה ועוד.
בטוחני כי תפיקו הנאה ועניין.

שלכם,
ראש העיר
מוטי ששון

ראש העיר מוטי ששון בגן סיפור 'הזיקית'. צילום טל קירשנבאום ​ בצילום מוטי ששון עם ילדים

קישורים נוספים