הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

 

קידום נוער

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​היחידה לקידום נוער נועדה לטפל בבני נוער בגילאי 18-14 שאינם נמצאים במסגרת חינוכית או שחווים קשיים בתחומי החיים השונים: קשיים אישיים, חברתיים, משפחתיים, לימודיים ונמצאים בסיכון לנשירה ממערכת החינוך או בסיכון להתדרדרות בתחומי תפקוד שונים.    

ליחידה 13 עובדים הפרושים בכל שכונות העיר. כל העובדים הינם עובדים מקצועיים אקדמאים בעלי תואר ראשון או שני מתחומי החינוך והטיפול.    

מטרות היחידה לאתר את מירב בני הנוער הזקוקים לייעוץ וטיפול של עובדי היחידה, לשלבם מחדש בפעילות נורמטיבית כגון לימודים, עבודה, צבא ופעילות פנאי, לסייע למתבגרים למצות את הפוטנציאל האישי על ידי תפירת 'חליפה אישית' לכל נער בהתאם לצרכיו ורצונותיו וכמו כן לשפר את יכולת ההסתגלות וההתמודדות של בני נוער עם מצבי חיים שונים.    

הפנייה ליחידה נעשית על ידי גורמים מקצועיים כמו יועצת בית הספר, היחידה לביקור סדיר, שירות מבחן וכדומה. ניתן לפנות גם באופן ישיר (נערים, הורים, חברים).    

כל נער שמגיע ליחידה מופנה לאחד העובדים שיוצר עימו קשר ומספק לו היכרות אישית, סיוע, תמיכה, הכוון ומעקב. בנוסף, מציעה היחידה מידי שנה אפשרות להשלמת השכלה לנערים לא לומדים וקבוצות שונות במטרה לספק לנער העצמה, תחושת שייכות, כישורי חיים ועוד. 

מידעון אודות היחידה לקידום נוער >>

מידעון היחידה לקידום נוער - מונגש >>​​