הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

 

שירות פסיכולוגי חינוכי

אגף ​השירות הפסיכולוגי העירוני (שפ"ח) פועל במסגרת מנהל החינוך של עיריית חולון ומעניק מענים פסיכולוגיים לילדי העיר, בני משפחותיהם והצוותים החינוכיים. מטרת המענה - לסייע בקידום רווחתם הנפשית של התלמידים וקידום תהליך התפתחות מיטבי.
השירות נגיש לתושב באופן ישיר על ידי פנייה לשירות הפסיכולוגי ​וגם על ידי מענה במסגרות החינוכיות בעיר.
במישור הפרטני, ההתערבויות הפסיכולוגיות כוללות אבחון, טיפול והדרכת הורים ובמישור המערכתי - ייעוץ למסגרות התומכות בילד.​
אנו פועלים למען מימוש יכולת הלמידה של כל תלמיד למיצוי היכולת האישית תוך מתן דגש על התפתחותו הרגשית, תפקודו החברתי והסתגלותו לחברה ולערכיה. התפיסה המנחה מדגישה את מרכזיותו של איש החינוך בתהליך ההתפתחות של הילד ואת מחויבות כלל הדמויות המבוגרות לתהליך זה. 

שירות לל​​א תשלום

​טיפול

  • ​"​תוכנית שותפים": תוכנית זו מציעה טיפול פסיכולוגי לילדים ונוער ומשלבת הדרכת הורים, בנייה וליווי של תכנית אישית לתלמיד במסגרת החינוכית. אנו מאמינים כי לצד הטיפול בילד ישנה חשיבות רבה להעצים את התפקיד ההורי ולתמוך בצוות החינוכי. הטיפול מתמקד בצרכי הילד, ההורים והמסגרת החינוכית. הפנייה לתוכנית זו נעשית בעיקר דרך המסגרת החינוכית ומספר המקומות בה ​מוגבל.​
  • "דלת פתוחה": התכנית מעניקה מענה פסיכולוגי קצר מועד לנערים ולנערות, בגילאי 18-16, הלומדים במסגרות החינוכיות בעיר. הטיפול ממוקד במענים למורכבויות המתבלטות הגיל ההתבגרות: גיבוש הזהות העצמית, קשיים במערכות היחסים עם קבוצת השווים, מורכבות במערכות היחסים עם ההורים ובני המשפחה, קשיים בתחום הלימודי, התנסויות ראשוניות במערכות יחסים זוגיות, מיניות ועוד. התוכנית מציעה מענה טיפולי קצר מועד בו ייערך בירור מוקדי הקושי וניסיון לסייע בהתמודדות ממוקדת. במידת הצורך הנער או הנערה יופנו להמשך טיפול מתאים במסגרות הקהילה. הפנייה לתוכנית זו נעשית על ידי פניה למזכירות השירות הפסיכולוגי.
  • ייעוץ פסיכולוגי בזמן חירום, דוגמת משבר לאומי, אבל משפחתי או טראומה נפשית. המענה כולל התערבות ראשונית, מערכתית ופרטנית במערכת החינוך ובקהילה. הפנייה לתוכנית זו נעשית על ידי פניה למזכירות השירות הפסיכולוגי או דרך המסגרת החינוכית.​

אב​​חון

  • ​אבחון פסיכולוגי לילדים ונוער: השירות הפסיכולוגי מבצע הערכה לילדים בעלי צרכים מיוחדים, כמתחייב מחוק החינוך המיוחד. כחלק מהמענה הוא מעורב בזכאותם ובשיבוצם של תלמידים אלו במסגרות החינוכיות. הפנייה לאבחון נעשית בעיקר על ידי פניה למסגרת החינוכית.​
  • ייעוץ פסיכיאטרי לילדים ונוער לגילאי 0-18: השירות הפסיכולוגי מעניק ייעוץ פסיכיאטרי למגוון קשיים התפתחותיים ורגשיים לילדים מגיל הינקות ועד לשלהי גיל ההתבגרות. הפנייה לקבלת ייעוץ נעשית בעיקר על ידי פניה למסגרת החינוכית.
  • ייעוץ והערכה פסיכולוגית למניעת סיכו​ן אובדני: השירות הפסיכולוגי מעניק הערכות ראשוניות למקרים בהם יש חשש לסיכון על רקע אובדנות. במקרה הצורך יינתן המשך מענה לפנייה באמצעות טיפול פסיכולוגי קצר מועד. במקרים דחופים יש לפנות למסגרת החינוכית או באופן טלפוני למזכירות השפ"ח.​

​​למי​דע נוסף וקבלת שירות ללא תשלום​

ניתן לפנות למזכירות השפ"ח: טלפון: 03-5027050 | מי​יל: PsychoS@Holon.muni.il​

שירות בתש​לום

על מנת לענות על צרכים שאינם נכללים בסל השירותים הבסיסי, נפתח שירות פסיכולוגי משלים במסגרתו נערכים אבחונים, טיפולים, הדרכות הורים והרצאות.
שירותים אלו ניתנים על ידי פסיכולוגים חינוכיים בעלי היכרות עם מערכות החינוך העירוניות, והבנה על המתרחש בדינאמיקה של ילד-הורה-בית ספר.

מחירון השירות ​​ה​​​פסיכולוגי המשלים:​​​​​

שם השיר​​ות​​​
​מ​חיר
הדלגה
​​1​600-1400 ש"ח
​​אבחון פסיכודידקטי
​​2100-1890 ש"ח
​​אבחון פסיכודידקטי מורחב - כולל אנגלית וחשבון
​​2500-2200 ש"ח
​הערכה פסיכודיאגנוסטית מורחבת
​​2500 ש"ח
​​​שעת טיפול רגשי/ הדרכת הורים/ ייעוץ למסגרת החינוכית
​​​250 ש"ח
​​שעת הרצאה (מגוון נושאים על-פי הזמנה מראש)
​570 ש"ח

​​למידע נוסף וק​​ב​​לת שירות בתשלום

​טלפון: 03-5027050
מייל: PsychoS@Holon.muni.il

ניתן למלא פנייה מקוונת בלינק זה >>

לטפסי שירות פסיכולוגי משלים, יש להיכנס לדף טפסים חינוך​ > שירות פסיכולוגי - אִבחונים בתשלום ההורים

פרטי התקשרות והגעה

מנהל/ת

טלפון

03-5027050

דואל

קבלת קהל

בימים א' - ה' בשעות 16:00-8:00 
ביום ו' בשעות 12:00-8:00