הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

 

שירות פסיכולוגי חינוכי

השירות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח) הינו מחלקה במינהל החינוך של עיריית חולון.
מטרת השירות הפסיכולוגי החינוכי היא לסייע בקידום הסתגלותם התקינה של התלמידים במערכות החינוכיות השונות על ידי התערבות פסיכולוגית במישור הפרטני, המערכתי והדיאגנוסטי.

השירות הפסיכולוגי מכיר בחשיבות מימוש יכולת הלמידה של כל תלמיד תוך שימת דגש על התפתחותו הרגשית, תפקודו החברתי והסתגלותו לחברה ולערכיה.
תפיסת השירות הפסיכולוגי חינוכי הינה עבודה משותפת של המסגרת המשפחתית והבית ספרית, או במילים אחרות, שיתוף פעולה בין המבוגרים המשמעותיים בחיי הילד.
בשירות הפסיכולוגי החינוכי של עיריית חולון עובדים 53 פסיכולוגים (מדריכים, מומחים ומתמחים) ושלוש מזכירות

המענה הפסיכולוגי ניתן לתלמידים בגני החובה, בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים. הפסיכולוג מסייע למערכות השונות בהתייחסות לתלמיד בחיי היום יום בכלל ובמצבי לחץ וחירום בפרט

הפנייה לפסיכולוג החינוכי נעשית בדרך כלל באמצעות הגננת, מנהל/ת בית הספר, יועצ/ת בית הספר או גורם אחר מהצוות החינוכי שבבית הספר.

בנוסף, קיים שירות פסיכולוגי משלים (שפ"ם) המיועד להרחבת המענה הפסיכולוגי בתחומי הטיפול (פרטני וקבוצתי), מבחני הדלגה לילדי גן והרצאות.

הורה נבוכים 

לנוחות ציבור ההורים ואנשי החינוך בעיר, כינסנו את הידע הרב שנצבר אצל הפסיכולוגים העובדים בשירות הפסיכולוגי והכנו עבורכם את האוגדן "הורה נבוכים" בו השתדלנו להאיר ולהבהיר מגוון נושאים מתחומי הפסיכולוגיה החינוכית, המעסיקים הורים רבים בחיי היום יום.